Rádio Impuls | Pošli to dál
Martin Zuran

Účastník

Martin Zuran - odhadce vv bance (35 let)

Helena Zelenková

Navrhovatel

Helena Zelenková - invalidní důchodce (69 let)

Sdružuji okolo sebe lidi s dobrým srdcem

Vážení,
zaujal mě článek v 5+2.Mám lidi s dobrým srdcem okolo sebe více.Protože vím, že tento fenomén je v současné době zcela ojedinělý, založili jsme společně Sdružení Otevřených Srdcí.
Tahounem celé skupiny je Ing.Martin Zuran.Je to člověk, který se nachází asi v polovině života, má velmi náročnou práci v bance, kde pracuje jako odhadce. Zvládá věnovat se i sám sobě, stejně jako ostatním, což je podmínkou pro jeho osobní rozvoj.
Z pohledu tzv.normálního člověka jsou a jemu podobní považováni za blázny, neboť ve společnosti jsou zcela opomenuty lidské hodnoty. Lidé z našeho sdružení však nejsou zatíženi předsudky, ani se nenechají ovlivnit katastrofickými zprávami z tisku a televize. Naše krédo je především úcta k sobě samému, k lidem, ke všemu živému, včetně životního prostředí.
Díky Martinovi může celé naše sdružení fungovat.Za poslední rok se podařilo uskutečnit cca 10 akcí - hudebních a přednáškových. Každou tuto akci ve vesnici u Prahy navštívilo přes 300 lidí či dětí, což je na dnešní dobu velký úspěch.
Lidé jsou při těchto akcích velice spokojeni, září štěstím, je vidět slzy dojetí při jejich vlastním zpěvu ať je to s Evou a Vaškem, Marthou a Thenou, nebo při zpěvu Jožky Černého. Vybíráme interprety dle toho, aby dokázali otevřít lidská srdce, což se nám určitě daří.
Ještě zpátky k Martinovi. Lidé v naplněném sále nemají ani tušení, že se jich radost a štěstí může dotknout jen díky Martinovi, který celou akci finančně zastřešuje. Těch několik platících důchodců nevyváží celou druhou polovinu lidí kteří jsou na každé akci úplně zdarma.
Pokaždé zveme celý autobus mentálně postižených dětí z DD Laguna ze Psár, a další bus přijede z Domova důchodců z Jenštejna.Radost těchto lidí nezná mezí, takže jsou schopni svým stavem bytí "nakazit" ostatní.
Chceme ukázat, jak tyto "děti" jsou oproti nám daleko šťastnější, jak projevují vděk za život a jak se vůbec nenechali připoutat k materiálním problémům.
S těmito dětmi se nám podařilo natočit clip na Karlově Mostě na píseň Ph. W. Happy. Akce jsou zdokumentovány na www..otevrenasrdce.cz a www.wearehappy.cz
Já sama jsem plně invalidní a žiji v rodinném domku se synem který má Down.syndrom. I pro nás si najde Martin čas kdykoli je něco nad naše fyzické síly.
S pozdravem Helena Zelenková

facebook


Načítám...